Moda Damska

Czy poliester to zły materiał?

Wiele osób ma wątpliwości dotyczące materiałów, z jakich powinna być wykonana odzież sportowa. Często zdarza się, że sklepy oferują odzież sportową z poliestru, a ludzie przyzwyczajeni są do tego, że ten materiał jest krytykowany przez ekspertów.

Dresy z bluzą rozpinaną na zamek

Bluza rozpinana na zamek wydaje się lepszym rozwiązaniem przy uprawianiu sportu. Wówczas na przykład po przebiegnięciu pierwszych kilometrów można się rozebrać. Pod spodem biegacz powinien założyć koszulkę z krótkim rękawem. Jakie materiały są najlepsze, jeśli chodzi o odzież sportową? Jeśli chodzi o profesjonalną odzież sportową, królem jest poliester, którego niektórzy nie lubią, ponieważ uważany jest za materiał bardzo sztuczny i nieprzyjazny dla skóry. No cóż, do amatorskiego i profesjonalnego uprawiania sportu ten materiał jest idealny. Bluza rozpinana na zamek świetnie sprawdza się wtedy, kiedy pogoda jest niepewna. Rano można założyć ją na krótką koszulkę, a po południu zdjąć. Niektórzy wolą oczywiście tradycyjną bluzę zakładaną przez głowę ponieważ to rozwiązanie wydaje się im o wiele lepsze. Każdy człowiek ma swoje własne preferencje. Jeśli chodzi o bluzę, którą można założyć na 8 godzin do pracy, świetnym materiałem jest po prostu bawełna. Idealnie, jeżeli jest to bawełna organiczna z certyfikatem. Dzięki temu klient może czuć się bezpiecznie, ponieważ nic nie zagraża jego skórze. Materiał został przebadany i otrzymał certyfikat bezpieczeństwa.

Wskazówki pielęgnacyjne

Każdy producent powinien umieścić na metce dresu tak zwane wskazówki pielęgnacyjne czyli zalecenia dotyczące czyszczenia odzieży. Zdecydowana większość dresów nadaje się do prania w pralce w temperaturze od 30 do 40 stopni. Jednak niektóre dresy producent zaleca prać wyłącznie ręcznie przy użyciu bardzo delikatnych detergentów. Zawsze należy podążać za tymi wytycznymi, a wszelkie odstępstwa od zaleceń producenta klient musi wykonać na własną odpowiedzialność. Jeżeli na skutek tych działań produkt ulegnie uszkodzeniu, nie przysługuje już prawo do reklamacji. Oczywiście klient może złożyć taką reklamację, jednak nie zostanie ona uwzględniona, zatem szkoda czasu. Zdecydowanie warto poszukać także wskazówki związanej z prasowaniem. Jeśli chodzi o niektóre dresy, producenci zakazują prasowania, ponieważ zbyt wysoka temperatura żelazka jest bardzo niewskazana dla delikatnej struktury tkaniny. Zazwyczaj zakazane jest także wybielanie. Jeżeli producent nie udostępnił klientowi wskazówek pielęgnacyjnych, trzeba o to dopytać, żeby nie popełnić błędów związanych z pielęgnacją odzieży. Warto pomyśleć tutaj o utracie możliwości reklamacji. W przypadku niektórych dresów producenci zalecają czyszczenie chemiczne. Klienci uważają, że to przesada i zazwyczaj wybierają jednak pranie w pralce. No cóż, wtedy pranie odbywa się na odpowiedzialność klienta. W razie zniszczenia odzieży nie przysługuje prawo do żadnych roszczeń.

przykład damskiego kompletu dresowego z zasobów dstreet.pl

Kieszenie i kaptur

Bardzo ważnymi elementami, jeśli chodzi o bluzę sportową, są kieszenie i kaptur. Preferencje klientów są tutaj różne. Znaczna część klientów chce, aby w bluzie były kieszenie, do których będą mogli włożyć telefon lub klucze, kiedy wybierają się na codzienną przejażdżkę rowerem albo idą pobiegać w lesie. Kaptur również jest preferowany. Kaptur pomaga ochronić się przed deszczem. Nie zawsze trzeba brać ze sobą parasol. Jeśli pada tylko lekki deszczyk, parasol jest niepotrzebnym obciążeniem. Idealnie byłoby, gdyby każdy sklep pozwalał swoim klientom filtrować produkty pod kątem obecności kieszeni i kaptura. Zazwyczaj w sklepie pojawia się możliwość filtrowania po kolorze oraz po cenie. To bardzo ważne. Czasami klient założył sobie, ile może wydać na odzież sportową. Jeżeli jednak spotyka się w sklepie z profesjonalną obsługą, nagle okazuje się, że jest w stanie wydać więcej niż początkowo założył. Tak właśnie działa profesjonalna obsługa klienta. Ważny jest oczywiście szacunek do każdego, kto przychodzi chociażby pooglądać dresy damskie. Być może prędzej czy później taki dres zostanie przez niego lub przez nią kupiony.

Dodaj komentarz